You are here:  / Salon kosmetyczny Bemowo / Sauny fińskie

Sauny fińskie

Sauny fińskie
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Sauny fińskie to drewniane pomieszczenia z piecem pośrodku, w których występuje bardzo wysoka temperatura, która waha się od 60 do 110 stopni Celsjusza, a wilgotność utrzymuje się na poziomie od 5% do 15%. Inaczej zwana jest sauną suchą.

Od wieków znane są dobroczynne właściwości korzystania z sauny, Finowie twierdzą, że oczyszcza ona umysł i ciało z wszystkiego, co złe. Wysoka temperatura, która panuje w saunie oczyszcza nasz organizm z toksyn i niebezpiecznych substancji, które uchodzą z niego razem z potem. Dodatkowo łagodzi ból przy zapaleniu ścięgien i nadwyrężeniu mięśni, bólach reumatycznych oraz korzonkach. Sauny fińskie doskonale hartują nasz organizm. Bardzo duże zmiany temperatury aktywizują układ odpornościowy do produkcji przeciwciał. Kąpiel w saunie fińskiej dobroczynnie wpływa również na drogi oddechowe, ponieważ na skutek wysokiej temperatury zaczynamy oddychać głęboko i szybko.

Sauny fińskie to idealny sposób na relaks. Wysoka temperatura likwiduje napięcie mięśni, poprawia nasze samopoczucie, a także stymuluje produkcję endorfin. Dlatego tez pobyt w saunie suchej poprawia nam samopoczucie, a także zapewnia chwile wytchnienia. Podsumowując, warto udać się do sauny fińskiej po zdrowie, a także aby się zrelaksować.

Najnowsze wpisy: