You are here:  / Medycyna estetyczna / ZAWROTY GŁOWY

ZAWROTY GŁOWY

ZAWROTY GŁOWY
1 vote, 5.00 avg. rating (87% score)

Zawroty głowy mogą nękać z różnych powodów. Często są objawem zwyrodnienia w szyjnym odcinku kręgosłupa. Zmiany te postępują wraz z wiekiem, ale mogą dotyczyć osób całkiem jeszcze młodych, których tryb życia (spędzanie wielu godzin przed monitorem komputera z pochyloną głową powoduje przeciążenie kręgów szyjnych) nie jest najzdrowszy. Powodem może też być niewłaściwa pozycja podczas snu na przykład spanie na zbyt wysokiej poduszce. Pierwszym alarmującym sygnałem jest ból karku, ramion i szyi.
Na skutek zmian zwyrodnieniowych przygniatane są tętnice kręgowe, których zadaniem jest zaopatrywanie mózgu w świeżo natlenioną krew. Powoduje to słabszy przepływ krwi i ucho środkowe i mózg nie dostaje tego, co powinno co skutkuje zawrotami głowy i może prowadzić nawet do omdleń.
Zawroty głowy mogą występować również w wyniku urazu kręgosłupa szyjnego, jeżeli zostaje uszkodzony układ więzadłowy kręgosłupa. Czasami taki uraz miał miejsce dawno temu i już się o tym nie pamięta, ale taki uraz może zapoczątkować zmiany zwyrodnieniowe skutkujące takimi objawami. W takim wypadku potrzebna jest konsultacja zarówno lekarza ortopedy jak i neurologa.

Najnowsze wpisy: